Strona główna ˇ Deklaracja dostępności ˇ Kontakt
 

 
Nawigacja
Strona główna
Aktualnosci
Historia
Mieszkańcy
Jak zamieszkać
Dostępność
Galeria
Szukaj
Linki
Zamówienia publiczne
Kontakt
 

 
Odwiedź także

Strona podmiotowa BIP Domu Pomocy Społecznej w Skarżysku-Kamiennej

 

 
Powiadomienie o plikach cookie

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu.
W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki.

 

 
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
 

 

Co należy zrobić, aby zamieszkać w naszym Domu?


Pierwszym krokiem jest złożenie pisemnego wniosku przez osobę ubiegającą się o skierowanie do domu, zwanej dalej „osobą ubiegającą się”, w ośrodku pomocy społecznej właściwym ze względu na jej miejsce zamieszkania lub pobytu w dniu jej kierowania. Za zgodą osoby ubiegającej się lub jej przedstawiciela ustawowego wniosek może zgłosić inna osoba fizyczna lub prawna, a także powiatowe centrum pomocy rodzinie lub ośrodek pomocy społecznej.

Następnie pracownik socjalny ośrodka pomocy społecznej przeprowadzi wywiad środowiskowy w miejscu zamieszkania osoby ubiegającej się o umieszczenie oraz poinformuje o konieczności zebrania innych dokumentów niezbędnych do skierowania do domu pomocy społecznej:

1. decyzja o przyznaniu osobie ubiegającej się zasiłku stałego oraz pisemna zgoda na ponoszenie opłaty za pobyt w domu, a także zgoda na potrącanie opłaty przez ośrodek pomocy społecznej z zasiłku stałego lub

2. decyzja organu emerytalno-rentowego ustalającego wysokość emerytury lub renty oraz pisemna zgoda na ponoszenie odpłatności i na jej potrącanie przez właściwy organ emerytalno-rentowy ze świadczenia emerytalnego lub rentowego, zgodnie z odrębnymi przepisami;

3. oświadczenia o wysokości dochodu osoby ubiegającej się, małżonka, zstępnych przed wstępnymi zobowiązanych do ponoszenia opłaty, w przypadku gdy opłatę będzie ponosić przedstawiciel ustawowy.

Powyższe dokumenty kompletuje ośrodek pomocy społecznej i na ich podstawie wydaje decyzję o skierowaniu i odpłatności za pobyt w domu pomocy społecznej.

Decyzję o umieszczeniu w domu pomocy społecznej wydaje powiatowe centrum pomocy rodzinie właściwe ze względu na siedzibę domu pomocy społecznej.

Osoba ubiegająca się jest kierowana do domu na czas nieokreślony, chyba że wystąpi ona lub jej przedstawiciel ustawowy z wnioskiem o skierowanie do domu na czas określony.

Powodzenia!


 

 

Dziś jest 22-06-2024

Jesteś 1821385 gościem na naszej stronie


 

 
Fundusze Europejskie

Dom Pomocy Społecznej z siedzibą w Skarżysku-Kamiennej przy ul. Spornej 6 współrealizuje następujące projekty ze wsparciem Unii Europejskiej, w tym Europejskiego Funduszu Społecznego:

1. „Bezpieczna Przyszłość” nr: WND-POWR.02.08.00-00-0099/20, finansowany ze środków Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020 w ramach II Osi priorytetowej: Efektywne polityki publiczne dla rynku pracy, gospodarki i edukacji PO WER, Działanie 2.8 Rozwój usług społecznych świadczonych w środowisku lokalnym.

2. „Zapewnienie bezpieczeństwa i opieki pacjentom oraz personelowi zakładów opiekuńczo-leczniczych, domów pomocy społecznej, zakładów pielęgnacyjno-opiekuńczych i hospicjów na czas Covid-19„.

Znak Funduszy Europejskich z nazwą programu, barwy Rzeczpospolitej Polskiej, znak Unii Europejskiej z nazwą Europejski Fundusz Społeczny
 


Copyright © 2005